INFO: 604 621 489

Zadaj pytanie:

Jeśli macie pytanie dotyczące naszej oferty lub naszej działaności
- prosimy o kontakt:

Zapoznałem się z polityką prywatności i cookies czytaj więcej >>

Wentis - Odkurzacze centralne


 

 Zalety odkurzaczy centralnych

 

Zwykłe przenośne odkurzacze po przefiltrowaniu wydmuchują zasysane powietrze w pobliżu odkurzanego miejsca, co bardzo utrudnia skuteczne sprzątanie. Duża część  zassanych przez odkurzacz zanieczyszczeń może znaleźć  się ponownie  w mieszkaniu – filtr nie zatrzyma wszystkich. Jest to bardzo szkodliwe dla wszystkich osób z alergiami.

Odkurzacze centralne eliminują te wady. Oczywiście nie znaczy to, że są idealne. Są one droższe i wymagają wykonania specjalnej instalacji, którą trzeba jakoś ukryć w ścianach, pod podłogą lub nad sufitem. Na szczęście w ostatniej dekadzie koszt montażu odkurzacza centralnego przestał szokować.Najważniejszą częścią systemu centralnego odkurzania jest jednostka centralna montowana w garażu, piwnicy lub pomieszczeniu technicznym. Do jednostki centralnej dołączone są sztywne rury poprowadzone do zamontowanych w ścianach gniazd ssących. Podczas odkurzania korzysta się z elastycznego węża, którego koniec wkłada się do najbliższego gniazda, których ilość powinna być jak najmniejsza. Wtedy  czynność odkurzania jest najwygodniejsza z uwagi na to, że nie musimy przełączać węża do kolejnego gniazdka.

 

Elementy systemu

  • Jednostka centralna, którą najlepiej umieścić w pobliżu wyrzutni powietrza z odkurzacza, aby przewód wydechowy był jak najkrótszy i stawiał jak najmniejszy opór hydrauliczny.
  • Gniazda ssące najlepiej rozmieszczać w centralnej części domu. W większości przypadków (w domach jednorodzinnych) do obsługi całej kondygnacji wystarczy jedno gniazdo.
  • Wąż do odkurzacza

Podczas odkurzania korzysta się z elastycznego węża, którego koniec wkłada się do  najbliższego gniazda. Wąż jest podobny jak do odkurzacza przenośnego, tylko dużo dłuższy (od 7,5 do 12 m) i posiada wyłącznik w rączce.

  • Akcesoria zwiększające komfort odkurzania

Do sprzątania większych i ciężkich zanieczyszczeń – popiołu z kominka, gruzu – służy specjalny separator podłączany do elastycznego węża ssącego.

W pomieszczeniach gdzie posadzka wymaga częstego zamiatania (w kuchni, bo zwykle podczas przygotowywania posiłków trafiają na nią okruchy, w przedpokoju, bo wnosi się tam piach i błoto), wygodnym rozwiązaniem jest automatyczna szufelka. Jest to umieszczona na poziomie posadzki szczelinowa ssawka na stałe podłączona do instalacji. Odkurzacz uruchomiony nożnym przyciskiem znajdującym się przy szczelinie zasysa przez nią podmiecione zwykłą szczotką śmieci. Szufelki automatyczne są przeznaczone do zamontowania w ścianie albo w cokole szafki.

 


Zobacz naszą ofertę »

Zadaj pytanie:

Jeśli macie pytanie dotyczące naszej oferty lub naszej działaności
- prosimy o kontakt:

Zapoznałem się z polityką prywatności i cookies czytaj więcej >>